• اضافه وزن-خروپف/آپنه خواب

تحقیقات گذشته نشان دهنده این مطلب میباشد که چاقی و اضافه وزن منجر به ایجاد یک لایه چربی بر روی عضلات گلو گشته و راه هوایی را باریک میکند و لذا آپنه انسدادی خواب را بوجود میاورد.

 

 

 

 

 

 


از اینرو توصیه میگردد افراد دارای اضافه وزن و دارای آپنه خواب، با کاهش وزن میتوانند میزان وقفه های تنفسی را بشکل جشمگیری کاهش دهند. اما این افراد اغلب بیان میدارند که با وجود رژیم های سخت و ورزش مداوم قادر به کاهش وزن نمیباشند و حتی در بسیاری از موارد وزن آنها افزایش نیز میبابد.

تحقیقات نشان دهنده این مطلب میباشد که آپنه خواب با ایجاد کمبود اکسیژن در بدن منجر به معضلاتی از جمله  استرس اکسیداتیو استرس اکسیداتیو  که منجر به برهم خوردن تعادل آنتی اکسیدان های داخل بدن و رادیکال های آزاد که منجر به آسیب به بافت های چربی و پروتئین ها میگردد  سندرم پرکاری سمپاتیکی که منجر به کاهش مزمن جریان خون و کاهش مزمن اکسیژن رسانی به بافت ها میگردد. اختلال در سوخت و ساز بدن میگردد که آنها تاثیر مستقیمی بر چاقی و اضافه وزن خواهند داشت.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] آپنه خواب با کاهش متابولیسم منجر به افزایش وزن می گردد. این مسئله ریسک ایجاد دیابت نوع 2 را افزایش می دهد. با توجه تحقیقات چاپ شده در  نشریه Frontiers in Neurology, آپنه خواب می تواند منجر به بهم خوردن تعادل گلوکوز و مقاومت انسولینی شود. آپنه خواب در تقریبا 70درصد از افراد دارای دیابت نوع2 دیده می شود. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *