همه ما با  این فکر به رخت خواب میرویم که صبح سرحال از خواب بلند شویم، اما این اتفاق برای بسیاری از افراد نمیافتد و آنها با سردردهای صبحگاهی یا خستگی از خواب بیدار می شوند. علت چیست؟

 

 

 


  • سردرد صبحگاهی-چرا بعضی افراد هروز صبح با سردرد از خواب بیدار میشوند؟

یکی از عللی که ممکن است فرد به خاطر آن صبح ها دچار سردرد باشد، خروپف و یا آپنه خواب است. هنگامی که فرد دچار قطع تنفس می شود بدن برای گرفتن مجدد اکسیژن فرد را از خواب عمیق بیرون میاورد تا مجدد تنفس کند. همین بیرون آمدن های مکرر از خواب عمیق و گاهی بیدار شدن های متوالی باعث می شود کیفیت خواب فرد تحت تاثیر قرار گیرد. در نتیجه صبح با خستگی بسیار و سردرد از خواب بیدار شود. در برخی موارد نیز فرد دچار آپنه خواب نیست و فقط خروپف می کند (که دلیل آن تنگ شدن مجاری تنفسی است) و همین مسئله نیز منجر می شود فرد نتواند به درستی بخوابد.


همانطور که گفتیم این سردرد ها ممکن است علل مختلفی داشته باشند، اما چنانچه دلیل این  سردردها، خروپف و یا آپنه خواب باشد ابزارهایی که در اینجا معرفی کرده ایم می توانند کمک به سزایی به کاهش و رفع این مشکل نمایند. شناخت دلیل خروپف یکی از راه هایی است که میتواند به فرد کمک کند بهترین وسیله را انتخاب نماید. شما میتوانید با مراجعه به پزشک و انجام تست خواب و در برخی موارد با انجام آزمون های حروپف از بینی، آزمون خروپف از گلو و آزمون خروپف از زبان وجود دارد و کمک کارشناسان مجموعه نوع خروپف را مشخص کرده تا بهترین راه درمان برای شما مشخص گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.