اگر در طول روز دچار دشواری در تنفس از بینی هستید و یا به علت انحراف و گرفتگی بینی بیشتر مواقع  از دهان تنفس میکنید احتمال اینکه این مشکل را در هنگام خواب نیز داشته باشید بسیار زیاد است. آزمون زیر به شما کمک می نماید تا علت خروپف خود را بهتر متوجه شوید.

 

 

 


Nose Snoring Test - Step One

گام اول

روبرو آینه ایستاده و یکی از پره های بینی خود را مانند شکل با دست به سمت داخل و جداره بینی فشار دهید. (دقت کنید دهان شما در هنگام تست بسته میماند) دست خود را آهسته بردارید. آیا پره بینی همچنان به همان حالت مانده است؟ چنانچه پره بینی درهمان حال باقی مانده است به این معناست که جریان هوا داخل این بخش وجود ندارد و شما دچار انسداد راه هوایی بینی بوده و خروپف به این علت می باشد.

اینکار را بر روی هر دو پره بینی انجام دهید.

.

.

.

Nose Snoring Test - Step Two

گام دوم

این بار با ابزار کوچکی مانند گوش پاک کن یکی از پره های بینی خود را باز کرده (با احتیاط و به مقدار کم این کار را انجام دهید).  پره دیگر بینی را مانند قدم اول با دست به داخل فشار دهید. چنانچه در این حالت بهتر نفس میکشید به این معنا میباشد که بخشی از راه هوایی بینی شما مسدود میباشد و احتمال ابتلا شما به خروپف ناشی از انسداد بینی بسیار زیاد است.

.

.

 

 

 

.


 

برای رفع خروپف بینی چه کاری میتوان کرد؟

 نوزونت ضدخروپف  داخل بینی قرار گرفته  و بینی را از داخل باز نگه میدارد. با بازتر نگه داشتن بینی جریان عبور هوا را به حداکثر میرساند. با انجام موارد بالا منجر به کاهش و درمان خروپف از بینی میشود.

 

  • مناسب برای

    • افراد داری انحراف بینی
    • افراد دارای گرفتگی بینی

     

2 نظر برای «آزمون خروپف از بینی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *