یک ورزشکار حرفه ای به چند ساعت خواب نیاز دارد؟

اهمیت خواب در ورزش

بر اساس تحقیقی که در سال 2005 در امریکا صورت گرفته است ، میزان خواب کافی برای ورزشکاران در طول هفته 6 الی 8 ساعت و در آخر هفته 7 الی 4 بوده است.

خواب و ورزشکاران المپیکی 

در تحقیقی دیگر عادات خواب ورزشکاران المپیک مورد بررسی قرار گرفته است.

بر این اساس عادات خواب 26 ورزشکار از ورزش های المپیک  را با استفاده از اکتیگ رافی در مدت چهار روز مقایسه کردند. میانگین زمان خواب کل گروه ورزشکار 0:53 ± 8:36 ساعت بود. میانگین زمان خواب در گروه کنترل 0:20 ± 8:07 بود.

نتیجه:

نتایج نشان داد که در حالی که میزان خواب ورزشکاران قابل مقایسه با گروه کنترل بود، تفاوت قابل توجهی در کیفیت خواب بین دو گروه مشاهده شد. در حالی که داده های فوق در طول یک دوره تمرین معمولی و نه رقابت های حرفه ای به دست آمده است، ورزشکاران ممکن است قبل از مسابقه یا بازی های مهم دچار اختلال خواب شوند.

تحقیقی دیگر بر روی ورزشکاران و اثرات خواب بر آن ها

گروهی از پزشکان متخصص خواب، 4 پرسشنامه ای را برای 632 ورزشکار آلمانی در راستای ارزیابی اختلالات خواب احتمالی قبل از مسابقه اجرا کردند. از بین این ورزشکاران، 66 درصد گزارش کردند که حداقل یک بار قبل از یک مسابقه مهم بد می خوابیدند. از این تعداد ، 70 درصد مشکلات در به خواب رفتن، 43 درصد در بیدار شدن صبح زود و 32 درصد از بیدار شدن در نیمه شب گزارش کردند. عواملی مانند فکر کردن به مسابقات (77٪)، عصبی بودن در مورد مسابقات (60٪)، عوض شدن محل خواب (29٪) و سر و صدا در اتاق (17٪) به عنوان دلایل خواب ضعیف شناسایی شدند.

بنابراین، به نظر می رسد که اختلالات خواب در ورزشکاران می تواند در دو مقطع زمانی رخ دهد:

 1) قبل از مسابقات مهم

 2) در طول تمرین عادی:

این اختلال خواب در طول تمرین عادی ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

  • بازده ضعیف در جلسات تمرینی اولیه

  • عادات بد خواب (مثلاً تماشای تلویزیون در رختخواب)

  • یداری شبانه برای استفاده از حمام

  • مصرف از کافئین

  • فکر و نگرانی

شواهد همچنین نشان می دهد که ورزشکارانی مانند بازیکنان فوتبال که در شب مسابقه می دهند نیز مشکلات قابل توجهی در به خواب رفتن پس از مسابقه دارند.


یک ورزشکار حرفه ای نوجوان به چند ساعت خواب نیاز دارد؟

پزشکان معتقدند که هر انسان در سن نوجوانی بین 7.5 تا 8.5 ساعت خواب مفید نیاز دارد. البته این مقدار خواب در هر فردی ممکن است متفاوت باشد . اگرچه بیشتر نوجوانان کمتر از این مقدار می خوابند.


 

 

 

خروپف ، علت خروپف ، درمان خروپف و راه های درمان خروپف را می‌توانید در این صفحه ببینید.

برای دسترسی به مطالب انواع مشکلات خواب، اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *