چطور بخوابم که با کمر درد بیدار نشوم؟

 

کمردرد شبانهکمردرد یکی از مشکلات رایج بین اکثر بزرگسالان در کشورهای صنعتی است و هر فرد حداقل یک بار در سال مشکل کمر درد پیدا می کند. تخمین زده شده است که تنها در ایالات متحده، سالانه نزدیک به 150 میلیون نفر یک روز کاری خود را به دلیل کمردرد از دست می‌ دهند.

هر کسی که کمردرد را تجربه کرده باشد ممکن است از این آمار تعجب نکند. پزشکان معتقدند یکی از بهترین راه های درمان کمردرد، پیداکردن حالت مناسب خوابیدن است. خوابیدن در حالت مناسب می تواند درد کمر شما به صورت چشمگیری کاهش دهد. به همین دلیل است که یادگیری بهترین وضعیت خوابیدن برای درمان کمردرد بسیار مهم است.

 

 

 

 


بهترین حالت خوابیدن چیست؟

در ابتدا لازم است به این نکته اشاره شود که اگر کمردرد شما بیش از چند ماه ادامه داشت، باید به پزشک مراجعه کنید تا علت کمردرد را تشخیص دهد. با این حال، راه هایی برای خوابیدن در شب وجود دارد که می تواند به کاهش یا حتی از بین بردن درد کمر کمک کند.

ممکن است با آزمون و خطا متوجه شده باشید که وقتی در حالت دراز کشیدن پاهای بالایی خود را به سمت بدن خود جمع می کنید، کمر شما در حالت راحت تری است. این وضعیت میزان فشار بر ناحیه کمر شما را کاهش می دهد. در نتیجه، حالت های خوابیدنی که به شما امکان می‌دهد پاهای خود را به این روش جمع کنید، باعث کاهش درد کمر می‌شود.

بهترین حالت خوابیدندر واقع دو حالت بسیار مطلوب برای خوابیدن وجود دارد.

یکی این است که به پهلو بخوابید در حالی که زانوهای خود را در کمی به داخل شکم جمع کرده اید.

حالت دوم این است که به پشت بخوابید و زیر پاهای خود یک بالش بگذارید، به طوری که باسن شما و زانوها در یک راستا قرار گیرند.

خوابیدن به روی شکم امکان جمع کردن پاها و چرخش باسن برای شما فراهم نمی کند و در نتیجه برای کمردرد خوب نیست. اما اگر مجبورید روی شکم بخوابید، بهترین راه این است که سعی کنید بدون بالش زیر سر خود بخوابید.

 

 

 


چطور تا صبح به همان حالت بخوابیم؟

خوابیدن به حالت هایی که گفته شد قطعا باعث کاهش کمر درد شما می شود ولی خیلی از ما نمی توانیم در این حالت ها به خواب برویم و یا اینکه به محض خوابیدن جابجا شده و از این حالت خارج می شویم. بنابراین به جای اینکه تمرکز خود را روی بالش زیر پایتان بگذارید سعی کنید بر روی به خواب رفتن تمرکز کنید.

 


راهکار حفظ حالت مناسب خوابیدن

Maintaining the best position

قرار گرفتن در حالت های ذکر شده برای کاهش کمردرد از نظر تئوری عالی است، اما اگر در طول شب قلت بزنید و جابجا شوید، در نهایت به حالتی که همیشه عادت دارید بر میگردید و همه این راهکارها بی فایده می شود.

به عنوان مثال، یکی از مشکلات رایج خواب، بی خوابی است. اگر بی خوابی باعث می شود شما به طور دوره ای در طول شب از خواب بیدار شوید، می توانید آنقدر روی چگونگی سریع به خواب رفتن تمرکز کنید که فراموش کنید برای تسکین کمر بالش زیر پایتان قرار داده اید.

اگر فکر می کنید ممکن است  خوابیدن با بالش اضافی یا هر حالتی باعث شود کیفیت خواب شما پایین بیاورد، حتما از یک متخصص خواب کمک بگیرید. زندگی با عوارض کمبود خواب می تواند به اندازه کمردرد برای بدن شما خطرناک باشد!

 


 

 

 

خروپف ، علت خروپف ، درمان خروپف و راه های درمان خروپف را می‌توانید در این صفحه ببینید.

برای دسترسی به مطالب انواع مشکلات خواب، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.