راهکار حفظ حالت مناسب خوابیدن

جلوگیری از کمر درد با خوابیدن به پهلو

 

قرار گرفتن در حالت های ذکر شده برای کاهش کمردرد از نظر تئوری عالی است، اما اگر در طول شب قلت بزنید و جابجا شوید، در نهایت به حالتی که همیشه عادت دارید بر میگردید و همه این راهکارها بی فایده می شود.

به عنوان مثال، یکی از مشکلات رایج خواب، بی خوابی است. اگر بی خوابی باعث می شود شما به طور دوره ای در طول شب از خواب بیدار شوید، می توانید آنقدر روی چگونگی سریع به خواب رفتن تمرکز کنید که فراموش کنید برای تسکین کمر بالش زیر پایتان قرار داده اید.

اگر فکر می کنید ممکن است  خوابیدن با بالش اضافی یا هر حالتی باعث شود کیفیت خواب شما پایین بیاورد، حتما از یک متخصص خواب کمک بگیرید. زندگی با عوارض کمبود خواب می تواند به اندازه کمردرد برای بدن شما خطرناک باشد!

 


چگونه گرفتگی عضلات کمر را از بین ببرید؟

تمرینات کششی

 

 

درست مانند هر ناحیه عضلانی از بدن، گرفتگی در ناحیه کمر با حرکات کششی بهبود پیدا می کند. گرفتگی عضلات کمر را می‌توان با استفاده از حرکات کششی اسلامپ  برطرف کرد. برای این کار روی زمین می‌نشینید و پاهای خود را در مقابل خود قرار می‌دهید و از سر خود به سمت نوک پاها بکشید. ماندن به مدت سی ثانیه و تکرار این کار دو بار در هر جلسه و به تعداد دو بار در هفته، می تواند در از بین بردن گرفتگی عضلات کمر بسیار موثر باشد.

 

 

 


چرا کمردرد من از بین نمی رود؟

کمردرد

 

کمردرد ناشی از کشیدگی عضله به دلیل ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین یا نشستن پشت کامپیوتر برای مدت طولانی ممکن است پس از چند روز به طور خود به خود برطرف شود. ماهیچه‌ها و بافت‌های پیوند دهنده در قسمت پایین کمر شما می‌توانند به همان روشی که سایر قسمت‌های بدن شما پس از انجام حرکات غیر اصولی درد می‌گیرد، درد کنند. اگر کمردرد شما مربوط به فعالیت بدنی نیست، یا اگر بیش از چند روز ادامه داشته باشد، ممکن است درد ناشی از یک موضوع جدی تری باشد.

برای مثال، بیرون زدگی یا آسیب دیسک بین دو مهره می تواند باعث کمردرد شدید شود که ممکن است به سرعت برطرف نشود. بنابراین کمر درد شدید و طولانی را جدی بگیرید و به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 


چگونه با کمردرد بخوابم؟

جلوگیری از کمر درد با خوابیدن به پشت

 

اگر از کمردرد رنج می برید، چند گزینه برای راحت ترین راه برای به خواب رفتن وجود دارد. نکته کلیدی این است که ستون فقرات خود را تا حد امکان در یک خط صاف نگه دارید. این کار باعث می شود که از فشار روی ستون فقرات بشدت کاسته شود. چون کمر شما را مجبور می کند که خم نشود. تحقیقات ثابت کرده است که خوابیدن به پهلو در حالی که پاهایتان را مثل حالت نشسته خم کرده‌اید، یا زانوهایتان را بالا آورده‌اید، باعث کاهش درد کمر می‌شود. تغییر وضعیت بدن می‌تواند یک درمان خانگی و کم هزینه و البته موثر برای کمک به خوابیدن باشد. توجه کنید که در این حالت از تمرکز وزن بدنتان بر روی نقطه خاصی از کمر جلوگیری می کنید و اجازه می دهید وزن بدنتان در طول ستون فقرات تقسیم شود.

 

 

خروپف ، علت خروپف ، درمان خروپف و راه های درمان خروپف را می‌توانید در این صفحه ببینید.

برای دسترسی به مطالب انواع مشکلات خواب، اینجا کلیک کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *