• مشکلاتی که منجر به خوابالودگی و عدم تمرکز در طول روز می گردد

اگر همیشه احساس خستگی و خوابالودگی در طول روز دارید بنظر می رسد باندازه نیاز استراخت نمیکنید. معمولا دلیل خستگی های روزانه برخی اختلالات خواب هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

 

 


اختلالات خواب

اختلالاتی مانند: آپنه خواب، برهم خوردن ریتم ریتم سیرکادین (ساعت زیستی)، بی خوابی مزمن باعث کاهش ساعت خواب شما می گردند. این اختلالات خواب همچنین بر کیفیت خواب شما نیز اثرگذارند. خستگی مزمن میتواند بر کیفیت زندگی اثر بسیاری بگذارد. خوابالودگی دائمی ریسک حوادث رانندگی و حوادث مربوط به کار را هم افزایش می دهد. به همین خاطر مهم است که مشکل خواب سریعا شناسایی و رفع شود.


آپنه خواب (Sleep Apnea)

آپنه خواب اختلالی میباشد که فرد در طی خواب به صورت مداوم دچار قطعی  تنفس میگردد. این قطعی تنفس ممکن است در هر ساعت بارها اتفاق بیوفتد. آپنه خواب باعث میشود فرد از خواب عمیق خارج شود و حتی در بسیاری از موارد از خواب بیدار شود. این مسئله منجر به اختلال در چرخه خواب میگردد .تمام موارد ذکر شده نهایتا منجر به کاهش کیفیت خواب و زندگی فرد میشود. بسیاری از افراد حتی نمیدانند دچار آپنه خواب هستند و یا در طول شب چندین بار از خواب بیدار می شوند.

درباره راه های رفع آپنه خواب در اینجا بیشتر بخوانید.


بی خوابی مزمن (Insomnia)

بی خوابی مزمن نوعی از اختلالات خواب میباشد که میلیون ها نفر در سرتاسر جهان به آن دچار میباشند. افرادی که به بی خوابی مزمن دچار هستند برای به خواب رفتن، در خواب ماندن و داشتن خواب عمیق مشکل دارند. بی خوابی مزمن اغلب به خوابالودگی شدید در طول روز و احساس ضعف روحی و جسمی در بلند منجر می گردد.

درباره راه های درمان بی خوابی مزمن در اینجا بیشتر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.